Registry CBCB a CNCB

Bankovní a nebankovní registry klientských informací evidující negativní i pozitivní záznamy.

CBCB - Czech Banking Credit Bureau

Provozovatel bankovního registru CBCB - Czech Banking Credit Bureau, pomáhá bankám k stanovování bonity a důvěryhodnosti svých klientů. Jedná se o databázi o dluzích, o čerpání úvěrů a platební morálce klientů. V databázi se edou jednak negativní záznamy (o problémech při splácení) tak pozitivní záznamy. Registr tak má pro banky nedocenitelnou vypovídající hodnotu.

Bankovní registr klientských informací (BRKI)

BRKI slouží bankám a a pobobočkám zahraničních bank. Zapisují se zde pozitivní i negativní informace. Slouží k stanovení bonity a důvěryhodnosti klientů. Informace o klientech jsou evidovány ještě 5 let po ukončení spácení produktu. Jsou v něm evidováni ti, kteří čerpají úvěrový produkt u některé z bank účastníka BRKI, kteří o něj žádají, nebo i ti, kteří žádali neúspěšně.

CNCB – Czech NonBankingCredit Bureau

CNCB provozuje nebankovní registr klientských informací (NRKI). Slouží k výměně informací o bonitě a důvěryhodnosti pro leasingové a úvěrové společnosti. Je provozován nebankovními institucemim, které poskytují úvěry. Cílem je umožnit uživatelům ověřit si bonitu svých klientů, především o tom, jestli řádně a včas splácí své závazky. Informace o klientech jsou evidovány ještě 4 roky po ukončení spácení produktu.

Výhody pozitivních záznamů

Pokud jako dlužník řádně splácíte své půjčky, máte výhodu proti ostatním. Pozitivní záznam v registru dlužníků Vám pomůže při schvalování a můžete získat výhodnější podmínky následných úvěrů a půjček.

Kolikmam.cz

Společný projekt BRKI a NRKi s podporou bank, stavebních spořitelen a dalšími institucemi. Díky portálu Kolikmam.cz získáte přístup úvěrové zprávě. Můžete využít online výpis za 100 Kč, nebo papírový za 200 Kč.

30.10.1017